by Kacper Korzeniewski

adidas Originals rozpoczyna rok podobnie jak zakończył miniony

Trochę pokręcony mi tytuł wyszedł, ale w sumie dobrze. Może więcej osób z ciekawości kliknie by sprawdzić co marka z pod znaku trzech pasków tym razem nawywijała.

A początek tego roku można zdecydowanie zaliczyć do bardzo udanych dla marki. Z resztą tak jak końcówkę ubiegłego. W grudniu Originals zaprezentował światu nowy model butów – NMD, którym początkowo się nie jarałem, ale gdy tylko moje nogi wskoczyły na po raz pierwszy w buty z technologią boost – No kurde, nie mam pytań. To zdecydowanie najwygodniejsze co można w tej chwili znaleźć.

Potem adidas zaprezentował jeszcze na sam koniec roku nową odsłonę kolorystyczną 350 od pana Westa i pozamiatał świat sneakerheadów tak, że niewiele było do zbierania.

I gdy wszyscy myśleli, że marka trochę przystopuje, ta pokazuje że 2016 będzie należał do niej i wcale nie zamierza spocząć na laurach.

Zaczęło się od fenomenalnego materiału video, który możecie zobaczyć poniżej.

A chwilę potem nadeszła informacja z polskiego oddziału, który też wcale nie zamierza próżnować. A chodzi o to, że adidas Originals łączy siły z Warsaw Sneaker Store, które 4 lutego otwiera się na nowo. Tzn. już jest otwarte, ale na początek lutego zapowiedzieli opening oficjalny, z pompą, bajerami, didżejami i całą masą innych atrakcji.

Warsaw Sneaker Store lub WSS jest dobrze znany nie tylko sneakerheadom. Sklep, który od lat mieścił się w samym centrum Warszawy, przy ul. Chmielnej 20, w grudniu 2015 r. został przeniesiony do znacznie większego, sąsiadującego z nim lokalu – wcześniej zajmowanego przez aptekę. Dlatego właśnie we wnętrzu sklepu znajdziemy wiele aptecznych elementów, takich jak szklane słoje czy metalowe szafki. Jednak najważniejszą zmianą jest mocne wejście do sklepu marki adidas Originals. Na półkach WS2 będą pojawiać się najbardziej pożądane modele butów, a przedsmak tego jak będzie wyglądać to w przyszłości mieliśmy podczas premiery najnowszej wersji Yeezy Boost, gdy tłum chętnych zablokował ruch samochodowy wokół sklepu. To najlepsze potwierdzenie, że 2015 rok w Polsce należał do adidas Originals.

No i to jest coś czym zdecydowanie się mega jaram. Połączenie jednej z moich ulubionych marek z niebanalnym i nieszablonowym designem przestrzeni to jest coś co koniecznie trzeba zobaczyć. No i zabrać gruby portfel na zakupy, bo przecież z pustymi rękami raczej nie wyjdę.

Oficjalne otwarcie sklepu odbędzie się 4 lutego br. Motywem przewodnim imprezy będzie Superstar – model buta od adidas Originals, który w 2015 roku zdecydowanie królował na naszych ulicach. Zapowiada się wiele atrakcji w rytm muzyki DJ Auera i Vienia. Dodatkowo podczas eventu zaprezentowana zostanie niemała kolekcja archiwalnych modeli butów, które w ostatnim roku opanowały ulice – Superstar adidas Originals. Zobaczyć będzie można kultowe modele z lat 70. , 80. i 90. oraz wiele par powstałych w wyniku współpracy, np. z Run DMC lub Snoop Doggiem. 

No, a jeśli przypadkiem mielibyście ochotę wybrać się na otwarcie – musicie się nieco wysilić. Impreza jest biletowana, co raczej nie powinno nikogo dziwić. Ale by dostać bilet nie wystarczy stanąć w kolejce. To by było zbyt proste. Marka zaprosiła do współpracy w komunikacji cały sztab „ambasadorów”, którzy poprzez swoje instagramy mówią jak możecie zdobyć wejściówki.

Bilety na imprezę można wygrać, biorąc udział w grze miejskiej, która od 25 stycznia rozgrywa się za pośrednictwem mediów społecznościowych (Instagram) dziesięciu wybranych osób: Wujaszek Liestyle, Piotr Kędzierski, Osi Ugonoh, Sir Michu, Diox, The Dumplings, Łukasz Ziętek, Zulu Kuki, Vienio, Tenisufki. Wystarczy odnaleźć spersonalizowane przez nich Superstary. Wskazówki dotyczące miejsca ich ukrycia będą pojawiać się codziennie na profilach instagramowych ambasadorów, dlatego warto je obserwować!

No i w sumie to ode mnie chyba tyle i być może do zobaczenia na imprezie!

o autorze

Kacper Korzeniewski

Jaram się ładnymi rzeczami, uwielbiam symetrię, kocham niebanalny design. Tworzę, projektuję, piszę, filmuję, fotografuję, wymyślam… Człowiek orkiestra, jednoosobowy kombajn kreatywny. Copywriter, Bloger, Grafik.
Prywatnie – mąż lepszej i zdecydowanie ładniejszej połówki, tata dwóch świetnych dziewczyn. Miłośnik sztuki i mody miejskiej.

by Kacper Korzeniewski

Kacper Korzeniewski

Jaram się ładnymi rzeczami, uwielbiam symetrię, kocham niebanalny design. Tworzę, projektuję, piszę, filmuję, fotografuję, wymyślam… Człowiek orkiestra, jednoosobowy kombajn kreatywny. Copywriter, Bloger, Grafik.
Prywatnie – mąż lepszej i zdecydowanie ładniejszej połówki, tata dwóch świetnych dziewczyn. Miłośnik sztuki i mody miejskiej.

Bądźmy w kontakcie

Jeśli tak Ci wygodniej - złap mnie gdzieś w internecie.