Rurales. Musisz zobaczyć ten obraz jeśli polskie graffiti nie jest ci obce.

Rurales to obraz, który powstawał już dobrych kilka lat temu, bo między 2013 a 2015. Nie mniej do tej pory jedyną możliwością obejrzenia filmu były zamknięte projekcje. Dopiero od 2 stycznia cały materiał wisi sobie grzecznie na youtubie i czeka. No i trochę mi smutno na to patrzeć, bo przez miesiąc doczekał się jedynie trochę ponad 4 tysięcy odsłon. 


Przerwa na reklamę


zobacz mój film na temat logo. no i pamiętaj zasubskrybować kanał i dać łapkę w górę!


i po reklamie

A rzecz jest naprawdę interesująca. Rurales to koncept pokazania graffiti przez nietypowy pryzmat. Yaypop, Seikon i Krik Kong wyruszają w tracę po polskich wsiach i miasteczkach, by to właśnie tam lokować swoje prace. No i właśnie to odcięcie się od wielkich miast i metropolii jest w tym wszystkim najciekawsze i trochę otwierające oczy. Graffiti, które miało być manifestem dla oczu tysięcy nagle przenosi się w miejsca, gdzie zobaczyć może je garstka. 

Artyści odkrywają lokalizacje zapomniane i pełne kontrastów. Na kolejnych etapach podróży dołączają do nich goście, w filmie pojawiają się między innymi GregorGonsior, SC Szyman, Mrufig czy Proembrion.

Materiał został zrealizowany przez Kubę Goździewicza, który towarzyszył artystom podczas ich całej podróży. 

 

2 komentarze